Tsonga, Gasquet teraz Federer ...
data dodania: 2013-05-16

tworzenie stron warszawa

Janowicz zagra w ćwierćfinale w stolicy Włoch !! Dzisiaj Jerzyk odnotował kolejny sukces a przy okazji zrewanżował się Francuzowi Richardowi Gasquet 3;6 7;5 6;4 za ostatni mecz. Najważniejszą bronią naszego wierzowca był jak zwykle serwis. W pierwszym secie nie funkcjonował tak jak powinien i dlatego Francuz uzyskał breaka a w konsekwencji seta. W drugim secie wydawało się że będzie łatwo i przyjemnie ale przy stanie 3-1 dla Jerzego coś się zacieło i dwa kolejne gemy padły łupem Richarda. Od tego momentu grali gem za gem co doprowadziło do tie breaka w którym Gasquet nie potrafił postawić się świetnie returnującemu i serwującemu Polakowi. W trzecim secie Jerzyk szybko przełamał "nowego Rogera Federera" a potem stopniowo wygrywając swoje podania wygrał decydującał partie 6;4. życzmy powodzenia Janowiczowi w ćwierćfinałowym meczu z Rogerem Federerem.

Tsonga pokonany !
data dodania: 2013-05-15

Właśnie odbywa się wysoko notowany turniej ATP Masters 1000 w Rzymie. Napewno nie będzie go wspominała dobrze nasza najlepsza tenisistka Agnieszka Radwańska, która po fatalnym meczu uległa kwalifikantce Simonie Halep z Rumunii (64. WTA) 7;6(2), 1;6, 2;6. Pomimo dobrego bilansu na kortach ziemnych Agnieszka nie potrafiła stawić oporu Rumunce w dwóch ostatnich partiach. Dużo lepiej zaprezentowała się Urszula Radwańska aktualnie (35. WTA) pokonała byłą liderke światowego rankingu Serbke Anne Ivanovic aktualnie (13.WTA) 6;3 2;6 6;2. Następną rywalką naszej reprezentantki będzie Japonką Ayumi Morita (45. WTA).
Kolejny znakomity wynik osiągnął Jerzy Janowicz, młody Polak odniósł drugie najcenniejsze zwycięstwo w swoim życiu pokonując Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge w dwóch zaciętych partiach 6;4 7;6(5). Przypominam, że najwyżej sklasyfikowany zawodnik z, którym wygrał Jurek był Andy Murray w Paryżu. Pierwszy set był prawdziwym popisem w wykonaniu Janowicza. Jak zwykle znakomicie serwował i nie dał sie przełamać a sam wygrał jednego gema przy serwisie Tsongi co zaowocowało wygranym setem. W drugim secie Jo ustabilizował serwis i podając równie dobrze co nasz gigant nie dał się przełamać w tej partii. Przeważnie podający przeważali i przez dwanaście gemów nie byliśmy świadkami przełamań, o wszystkim miał zadecydować tie-break. Nasz zawodnik imponował spokojem i po kilku zwrotach akcji pokonał Francuza do 5. Po ostatniej piłce ''à la'' Djokovic rozerwał koszulkę okazując wielką radość

ATP Masters 1000 w Madrycie
data dodania: 2013-05-12

Podczas ostatnich dwóch tygodni w Hiszpańskiej stolicy odbywał sie turniej najwyższej rangi ATP Masters 1000. Brała w nim udział cała czołówka światowego rankingu czyli zawodnicy jak Nadal, Djokovic, Federer, Ferrer, Berdych oraz zawodnik osiągający najwyższy poziom w swojej kariery i już przynajmniej tegoroczny finalista Stanislas Wawrinkla. Bylśmy świadkami bardzo wielu zaskakujących wyników w turnieju mężczyzn. Największą niespodzianką była porażka numeru jeden światowego rankingu Novaka Djokovica z Gregorem Dimitrovem 6;7 (8;6), 7;6 (8;10), 3;6 (aktualnie partnerem życiowym Mari Sharapowej). Japończyk Kei Nishikori też sprawił nie lada niespodziankę bo wyeliminował Rogera Federera w 1/8 finału 6;4 1;6 6;2 był to pierwszy start Szwajcara od ośmiu tydgodni i nie będzie go on wspominał najlepiej. Mieliśmy w tym turnieju czterech reprezentantów w grze singlowej i trzech w deblowej. Lukasz Kubot pożegnał się z turniejem singlowym już w eliminacjach i pierwszy raz od dwana wypadnie z pierwszej setki rankingu ATP. Zrekompensował sobie tę porażke świetnym występem w grze deblowej gdzie doszedł w parze z Francuzem Jeremy Chardy aż do półfinału gdzie ulegli Bobowi i Mike'owi Bryanom 3;6 7;6. Dzięki temu występowi Kubot na następnej liście będzie najwyżej sklasyfikowanym deblistą reprezentacji polski. Nasz drugi debel Frystenberg i Matkowski dalej nie odnaleźli dawnej formy i przegrali w drugiej rundzie 4;6 0;6.
Urszula Radwańska przegrała bardzo gładko z Sarą Errani 3;6 1;6 w pierwszej rundzie a jej starsza siostra niespodziewanie uległa Laurze Robson 3;6 1;6 w drugiej rundzie. Nieżle spisał sie nasz najlepszy tensista Jurek Janowicz który w pierwszej rundzie wygrał z wyżej notowanym Samem Querreyem (18 ATP) a następnie postraszył 5 rakiete świata Tomasa Berdycha przegrywając z nim dopiero w decydującej partii 6;3.

Ołówek pnie się do góry
data dodania: 2013-05-03

Michał Przysiężny powszechnie znany jako "Ołówek" odnotowywuje kolejne sukcesy, aktualnie walczy w Południowej Afryce w Johannesburgu na twardych kortach ( pula nagród 100 tys. dolarów ) w czwartek wygrał z Dustinem Brownem rozstawionym z numerem piątym 6;3 7;6 (7;1). To było ich trzecie spotkanie Polak narazie pokonał tenisiste z Jamajki dwa razy, trzeba także zauważyć wyskoką forme naszego reprezentanta, który aktualnie jest już w połowie drugiej setki rankingu ATP ( już tylko 51 miejsc za Łukaszem Kubotem ). Dzisiaj "Ołówek" w półfinale wygrał z Lukasem Lacko 6:3, 7:6 czyli jedynką tego turnieju, ten zawodnik plasuje się na miejscu 78. Jest to jeden z najwięszych sukcesów Polaka. Michałowi nie wystarczają tylko sukcesy w grze pojedyńczej, jest już w pólfinale turnieju deblowego w parze z Amerykaninem Denisem Zivkovicem. Możliwe, że w najbliższej przyszłości Radosław Szymanik będzie miał dylemat czy powołać Łukasza czy Michała do Davis Cup'owej drużyny.

ATP World Tour 500
data dodania: 2013-04-30

Właśnie odbywa się turniej w słonecznej Hiszpańskiej Barcelonie, niestety nasi zawodnicy w tym roku nie będą jej wspominać za dobrze. Mieliśmy w tym wysoko notowanym turnieju ( ATP World Tour 500 ) trzech reprezentantów naszego najlepszego singlistę Jerzego Janowicza i broniących tytułu w grze podwójnej Frystenberga i Matkowskiego.